O turnaji

Mistrovství Evropy vinařských fotbalových reprezentací – oficiálním názvem VINO EURO. To je událost, která má původ v roce 2010 a aktuálně se do ní zapojuje 8 evropských vinařských zemí. Kromě ČR také Německo, Slovinsko, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Portugalsko a Itálie. Právě tam se konal historicky první šampionát. V České republice, konkrétně Znojmě, Mikulově a Uherském Hradišti proběhne ten sedmý, a to ve dnech 19.–23. 5. 2020.

Všechny vinařské reprezentační výběry jsou od roku 2018 členy UENFW – Union of European national football teams of winemamakers, organizace která prezentuje nejen myšlenku fotbalu mezi vinaři, ale také jejich vzájemnou výměnu zkušeností, oborové vzdělávání a v neposlední řadě prezentuje vína, kulturu s ním spojenou a jeho propojení s evropskou gastronomií.

Organizace UENFW intenzivně spolupracuje s vybranými evropskými univerzitami, s fakultami zaměřujícími se na vinařství a vinohradnictví. Toto propojení umožňuje projektu VINO EURO dát také edukační rozměr, neboť součástí šampionátu je i mezinárodní vinařská konference.

jak se na turnaj dostanete

  • znojmo (hřiště)
  • uherské hradiště (hřiště)
  • mikulov (vinařská konference)

Znojmo (hřiště)

Název ulice 1556
669 02 Znojmo

Zobrazit na mapě

Kapacita 1300 lidí

Vzdálenosti

Z
Do
Vzdálenost
Čas cesty

sledujte nás na našem instagramu

Podporovatelé vino euro

Za podpory

Pod záštitou

Partner

Pod záštitou

Za podpory